NEDEN BÖYLE BİR PROJE?

Yeryüzünde yaşayan 7 milyar insanlığın ortak değerler beşiğinde ve farklı renkler ikliminde zemin bularak, huzurla bir arada yaşayabilmesi için merhamete, vicdana, yardımlaşma ve kardeşliğe ihtiyacı var. “Şefkat Çorbası” projemiz ile gayemiz sadece bir bardak çorba ikramı değil, maddeyi araç kılarak manayı vicdan küllerinden yeniden ihya etmek ve ona ulaşmaktır. Kadim bir medeniyetin varisi olan milletimizin sinesinde barındırdığı namütenahi sayısız değerler mevcuttur. Bazen tebessüm eden bir çift gözde, bazen de kalbe değen bir çift sözde bu değerlere, projemiz kapsamında biz de ortak olmak istiyor ve yaşatmak istiyoruz. Çorbada tuzumuz, gönüllerde tadımız olsun diyoruz.

KİMLERE DAĞITILIYOR?

Projemiz, sadece ihtiyaç sahibi olan insanlarla sınırlı kalmayıp, her vatandaşımızla çorba ikramı üzerinden gönül bağı kurmak ve bahsi geçen değerlerimizi tüm kalplerde yeşertmek arzusu taşımaktadır.

NEREDE DAĞITILIYOR?

Başlangıç olarak İstanbul Avrupa yakasında belirlenen bazı hastanelerde dağıtım yapılmaktadır. Uygun zemin ve şartlar doğrultusunda dağıtım yeri sayısı artabilecek ve dağıtılan ürün çeşitlendirilebilecektir.

NE ZAMAN DAĞITIM YAPILIYOR?

Haftaiçi her gün akşam 19.00 – 00.00 saatleri arasında belirlenen hastanelere düzenli bir şekilde dağıtım gerçekleşmektedir.

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

www.sefkatcorbasi.com adresimizde “BAĞIŞ YAP” butonuna tıklayarak ilgili bağış sitemizden bu güzel çalışmaya sizler de ortak olabilir, binlerce tebessüme sebep olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

ARAÇ HİJYENİ VE ÇORBA KALİTESİ NASIL SAĞLANIYOR?

Aracımız teçhizat, hijyen ve kalite açısından piyasa standartlarının en uygun ve güvenilir firmaları tarafından donatılmıştır. Arka bölmesi dört yüzeyden de paslanmaz krom malzemesiyle kaplanmış, hem dayanım hem de hijyen açısından uygun olduğu tespit edilmiştir. Çorbamız catering firması …. tarafından yapılmaktadır.

GÜNDE KAÇ KİŞİLİK ÇORBA DAĞITILIYOR?

Çorba kazanımız 250 litre ve bardaklarımız 500 ML’dir. Günlük en az 500 kişilik bir çorba ikramı yapılmaktadır.

DAĞITIMA GÖNÜLLÜ OLARAK KATILABİLİR MİYİM?

Çalışmamıza gerekli şahsi bilgilerinizi ve geleceğiniz günü belirterek gönüllü olarak katılabilir, mutluluğumuzu paylaşabilirsiniz.